Pandemi döneminde yazmak.

Pandemi döneminde yazmak.

  • Post category:Sanat

Uzun yıllardır yazmaya çalıştığım aslında epeyce de karaladığım bir öykü vardı. Fantastik olan bu hikayeyi artık yazıp bir kitap haline getirmezsem gözlerim açık gider diyordum. Bu pandemi sürecinde elbette çokça boş zaman kazanmış olduk böylece bir fırsat doğdu bana da. Aldım elime kalem kağıdı diyemeyeceğim çünkü hüsrana uğramaktan korktum tekrar. Bir kez daha yazmaya motive olamazsam hikayeden tamamen kopmaktan korktum açıkçası. Sonra bir online ders buldum “yaratıcı yazarlık” adında hemen işe koyuldum ve en azından bir algoritma oluştu kafamda. Artık nereden başlayacağımı en azından belirledim ve yazmaya başladım.

İyi mi olur sonu bilmiyorum ancak artık hayalimde yarattığım dünyayı yazıya dökmüş durumdayım. İnançlar, ırklar, yerler, ilişkiler derken hikayenin ana temasını bitirmenin sevinciyle buraya yazmaya karar verdim.

Evet sonunda başaracağım galiba.

Bir gün kitap haline gelirse diye de bugünü burada ölümsüzleştirmek istedim. Kim bilir belkide önce sizlere bir özet paylaşırım buradan ya da bir bölüm. Neden olmasın.

Şimdilik sağlıcakla kalın.

Kenan Kaçar